Гімназійні традиції

Гімназійні традиції

(інтерв’ю з В.С.Янушевською – педагогом-організатором гімназії)

– Віро Степанівно, напередодні свята Миколая Чудотворця всі гімназисти отримують у подарунок календарики. Кажуть, це вже стало традицією в нашому закладі…

Ідея створення календарика виникла спонтанно. Хотілося мати невеличкий сувенір для наших гостей та учнів, який би нагадував  про гімназію і був корисним.  Чи гарна це ідея – судити вам!

 

– Коли вийшов перший календарик? Хто його автор?  Кому належить ідея виготовляти календарики?

Почну із третього питання. Ідея належить нашому креативному директору гімназії.

Автором першого календарика була наша вчителька інформатики – Бобошко Ольга Іванівна. Згодом ми оголосили конкурс серед гімназистів на кращий дизайн календарика. Хочу сказати, що кожного року участь у конкурсі близько двох десятків учнів. Ми вибираємо найкращі витвори, друкуємо, а наш гімназійний Миколай 19 грудня дарує їх учням, батькам  та гостям закладу. Зауважу, що найбільше тішаться, отримавши подарунок, наші випускники, які приходять до рідної «школи».

Вийшов перший календарик 2008 року. Експонати (календарика) зберігаються в нашому закладі.

– Ви згадали про музей гімназії. Чи всі  зразки календариків збереглися в нашому музейному фонді?

На жаль, ні. Календарик, датований 2011 роком і присвячений нашому випускникові Йосипу Сліпому,  зберігся тільки  в одному екземплярі на стенді музею. Решта роздали учням та гостям гімназії, бо в Тернополі того року відзначали  100-річчя цього славетного церковного діяча. Багато календариків отримали релігійні установи.

– Який календарик вам найбільше  припав до душі?

Сказати однозначно не можу, адже кожен календарик – чудовий дизайнерський витвір. У різні роки календарики висвітлювали актуальні теми: ювілеї видатних випускників, значущі події для гімназії, знаменні дати, улюблені дитячі теми, але щоразу вони віддзеркалювали фасад будівлі. Кожен вражає своїм змістом і дизайном.

 

– Цього року традицію буде дотримано?

Однозначно.  Святий Миколай ходив два дні поспіль, щоб календарики потрапили до наших учнів, оскільки пандемія внесла корективи в навчальний процес. Як завжди, подарунок отримає учень та батьки.

– Дякую за розмову!

Інтерв’ю провів Олександр Мудрик