Будьмо толерантними

research
  • 23 лис
  • 2021

Будьмо толерантними

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили в Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття всіх форм дискримінації, недопущення геноциду й покарання за нього.

Толерантність є важливою умовою миру й злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві. Для того, щоб ознайомити учнів із поняттям « толерантність», сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки, продовжити формувати терпиме ставлення однокласників між собою та повагу до відмінностей між людьми, практичний психолог гімназії Колісник О.Г. та соціальний педагог Гавришко І.О. долучилися до заходів у межах тижня толерантності в гімназії та провели для учнів 1-2, 3-Б та 4-А класів тематичні години спілкування. Під час зустрічі гімназисти обговорили різноманітні ситуації та шляхи вирішення конфліктів, взяли участь у вікторині «Що я знаю про толерантність»,  виготовили тематичні газети.

Учні 4-А класу створили «Словничок толерантності», у якому визначили основні критерії толерантності:

«Кожна людина проявляє свою толерантність індивідуально. Наприклад, хтось вважає, що вияв поваги до особливої людини – це толерантність, а інший переконаний, що терпіння - основний вияв толерантності. Тобто кожен прояв терпимості – це маленький крок до добра і людяності. Поважайте та дбайте один про одного!»

«Толерантність має проявлятися незалежно від раси, культури чи релігії. Кожна людина особлива і має право відрізнятися від інших. І ти повинен поважати чуже рішення, незалежно від того, чи подобається воно тобі, чи ні»

Усі ми не схожі одне на одного, і для того, щоб мирно співіснувати, нам потрібно навчитися сприймати це велике розмаїття культур, поглядів, інтересів, переконань.