День української писемності й мови

research
  • 09 лис
  • 2018

День української писемності й мови

День української писемності й мови. 9 листопада 2018 року розпочався в Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка із ранішнього привітання королеви Грамотності, яка привітно зустрічала учнів і вчителів і бажала бути грамотними й любити рідну мову.

На перервах роботу метушню створювали другокласники, що представляли орфографічну, пунктуаційну й лексичну помилки. Учні пропонували відповісти на запитання, що стосувалися правопису й культури мовлення. За кожну правильну відповідь отримували винагороду – цукерку. Акція викликала такий ажіотаж, що довелося докупляти солодощі, щоб усі змогли виявити свою вправність у знання мови.

Учні 6(10)-их класів й учителі приєдналися до написання диктанту національної єдності.

О 13.30 відбулося урочисте відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика та XVIII Всеукраїнський конкурс «Об’єднаймося, ж брати мої…» на святі були присутні заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Г. Зварич, директор ТОКІППО О.М. Петровський.

Учні під керівництвом Н.П.Чирської майстерно виконували пісні про мову, читали вірші, розповідали історію рідної мови.

Опісля учні, найкращі знавці української мови, виконували завдання І етапу конкурсу ім. П. Яцика. Переможці (по 1 учневі з паралелі) захищатимуть на ІІ (міському) етапі конкурсу. Побажаємо їм успіхів.

 

Українські народні казки, як і наша мова, народилися в часи «дитинства людства».

Вони ніколи не моралізували відкрито – повчання випливало з дії. Тому наша увага завжди напружена, захоплена. Сам не помітиш, як переймеш ту мудрість, задля якої казку складено.

Цікаво переповісти казку може тільки справжній майстер, якими здавна славилася наша земля. У цікавий спосіб майстри-оповідачі, якими стали учні 1(5)-их класів, під керівництвом Грабовської О.М. та Колодій А.Р. донесли до усіх гімназистів та вчителів мудрість української народної казки, під час перерви персонажі української народної казки проводили різні конкурси, серед яких потрібно було відгадати, з якої казки поданий уривок; встановити відповідність між персонажем та назвою казки, вчинком та персонажем казки.

Казкові герої, за українським звичаєм, гостинно вшановували смаколиками знавців фольклору.

Для охочих поринути в українську народну казку транслювалися відеоперегляди на ІІ-ому поверсі закладу. Усім було весело.

 

У рамках Тижня, приуроченого Дню української писемності й мови, учні писали есе на одну літеру, провели усний творчий квест-марафон. «Згадуй історію своєї мови» (координатор Гарматюк Л.І.)

У 3-А кл. Грабовська О.М. провела мовний брейн-ринг «Знай і вивчай рідну мову».