Конференція «Педагогічна система В.О. Сухомлинського в контексті Нової української школи»

  • Головна /
  • Події /
  • Новини /
  • Конференція «Педагогічна система В.О. Сухомлинського в контексті Нової української школи»
research
  • 17 жов
  • 2018

Конференція «Педагогічна система В.О. Сухомлинського в контексті Нової української школи»

17 жовтня управління освіти і науки Тернопільської міської ради, ТКМЦ НОІМ та педагогічна громадськість Тернополя в актовій залі Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка провели конференцію «Педагогічна система В.О. Сухомлинського в контексті Нової української школи», приурочену 100-річчю від дня народження великого педагога.

Із вітальним словом до присутніх звернулися Бицюра Леонід, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Похиляк Ольга, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради, з молитвою - благословенням о. Микола Медюх, голова комісії у справах освіти і шкільництва Тернопільсько – Зборівської архієпархії УГКЦ.

Лейтмотивом цього зібрання стали слова видатного українського учителя-гуманіста: «Праця педагога – це насамперед напружена праця серця й творчість розуму...»

Про інноваційні аспекти педагогічної системи Сухомлинського в контексті розбудови Нової української школи говорили: Ковальчук  Любов  Методіївна, методист ТКМЦНОІМ, Груць Галина Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та мененджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, про педагогічну спадщину В.О.Сухомлинського як першооснову морально-ціннісного виховання особистості роздумував о.Микола Медюх, голова комісії у справах освіти і шкільництва Тернопільсько – Зборівської архієпархії УГКЦ, про актуальні аспекти використання педагогіки партнерства В.О.Сухомлинського у практиці Нової української школи доповідала Сампара Оксана Володимирівна, вчитель географії Тернопільської Української гімназії імені І.Франка.

Із цікавими спогадами про Великого Вчителя та його роль у їхній долі виступили Явтушенко Людмила Степанівна, заступник  директора  з навчально –  виховної роботи НВК «Павлиська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів – ліцей імені  Василя Олександровича Сухомлинського та Нестеренко Володимир Андрійович, учитель  біології цієї ж школи.

Про любов як категорію педагогічну говорили вчителі під час майстер-класу Матяшук В.П., к. і. н., завідувача кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова ГО «Львівський обласний центр гуманної педагогіки»

Як іти до гармонії особистості через світ уяви і казки, ділилася досвідом Кудрик Л.Г., к. ф. н., доцент кафедри «Життєвих компетентностей» Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Ходюк О.С., вчитель зарубіжної літератури Шумського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів-гімназія», про формування високої духовності учнів роздумували педагоги на майстер-класі Чоловська О.С., вчитель зарубіжної літератури Борщівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2.

Творча спадщина В.О. Сухомлинського надзвичайно актуальна сьогодні, бо наповнена любов’ю до дитини і глибинною мудрістю, до неї, як до цілющого джерела, припадатиме ще не одне покоління педагогів.