Медіагігієна

research
  • 24 бер
  • 2020

Медіагігієна

Зараз в мережі поширюється багато неперевіреної та неправдивої інформації, зокрема і щодо епідеміологічної ситуації.
Тож хочемо поділитися із вами основними правилами медіагігієни, які допоможуть вам фільтрувати інформацію тим самим вберегти себе від надмірних переживань.
Правило 1. Перевірте ресурс
Перш за все звертайте увагу на ресурс, з якого надходить інформація. Користуйтеся тільки перевіреними джерелами інформації.
Для отримання інформації щодо епідеміологічної ситуації радимо офіційні сторінки МОЗ.
Правило 2. Заголовок чи маніпуляція?
Саме заголовки, які містять нібито суть статті, можуть або, взагалі, не відповідати її змісту, або відображати думку, яку б ви ніколи не сформували самостійно.Ви про це можете ніколи не здогадатися, якщо статтю ви не прочитали.
Правило 3. Емоційна забарвленість
Капслок та спонукання кудись терміново бігти і шось терміново робити....часто саме за неймовірною кількістю емоцій (капслоків, знаків оклику, “терміновий перепост”, “100% інфа”) криються маніпуляції та фейкова інформація.
Правило 4. Анонімне джерело
Тут все просто. Якщо ви бачите в статті фрази на кшталт “за інформацією анонімного джерела…” або взагалі відсутність посилань на джерела - це ознака того, що на таку статтю не варто реагувати.
Правило 5. Оціночні судження
Якщо ви бачите у тексті вислови на кшталт «нахабно заявив», «щиро запевнив», «підозрілий вигляд» і т. д. - задумайтеся. Можливо ви маєте справу із матеріалом маніпулятивного характеру.
Залишайтеся вдома, споживайте новини дозовано
і будьте здорові