Міжнародний день грамотності

research
  • 08 вер
  • 2022

Міжнародний день грамотності

Щорічно 8 вересня у світі відзначають Міжнародний день грамотності, який було засновано Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) ще в 1966 році, щоб «нагадати громадськості про важливість грамотності як питання гідності та прав людини». 

Цікаво і змістовно відзначили цей день у нашій гімназії. Було проведено диктанти-конкурси на найграмотнішого учня (1-7 кл., вчителі української мови), вільний  мікрофон «Грамотним зараз бути модно» (1-Г кл., Балабан Г.М.), вправу «Будь грамотним» (1-В кл., Колодій А.Р.),  мовну гру «Піймай крота» (3-А кл., Горішна Г.М.), презентацію «Фразеологічна грамотність» (5-В кл., Колодій А.Р.), практикуми «Любіть мову» (3-А,Б кл., Зуляк Г.Я.) та «Мовні норми, мовленнєві помилки» ( 5-А,Б,В кл., Грабовська О.М.). А ще гімназисти писали формальне есе «Грамотність - ключ до успіху» (4-А,Г кл., Балабан Г.М.) та «Українська мовоментальність» (7-А кл., Грабовська О.М.), створювали кластер «Що означає бути грамотним?» та гроно «Я грамотний?» (5-А,Б кл., Колодій А.Р.) і взяли участь у загальногімназійному флешмобі «Я розмовляю українською», організованому учнівським парламентом (Янушевська В.С.). Про свято нагадував і тематичний плакат, який «зустрічав» учнів та учениць на другому поверсі.

Міжнародний день грамотності ще раз нагадав гімназистам, що бути грамотним важливо для кожної людини, адже бути грамотним – бути успішним!