Нетрадиційний урок словесності

research
  • 14 гру
  • 2022

Нетрадиційний урок словесності

Нетрадиційний урок словесності в 1-Г класі (українська мова + українська література = урок-творчість, урок-вистава, урок-композиція).

Бути актором чи актрисою  - мріє чи кожен. А спробувати бути Князем Київської Русі, Княгинею, Микитою Кожум'якою, що йде визволяти Князівну від жорстокого Змія, Джурою, Воєводами мали можливість учні 1-Г класу під час уроку української мови та літератури за п'єсою О.Олеся "Микита Кожум'яка". Підготовка була непростою, адже діти навчаються  неповними класами, але учні  організовували віртуальні репетиції через різні  мультимедійні застосунки. Підготовка до уроку-вистави ще більше переконала, що лише спільними зусиллями можна досягти бажаного результату й втілити задумане.

Інсценування, драматизація є засобами формування умінь читати, аналізувати драматичний твір, створювати його сценічну інтерпретацію.  Завдяки інсценізації в учнів є можливість виявити акторські здібності, розкрити свої творчі можливості. «Вжитися в роль», передати характер героя вдається учням не одразу. Але цей процес настільки захопив першокласників, що у них виникло бажання спробувати ще не один раз.