Підсумковий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

  • Головна /
  • Події /
  • Новини /
  • Підсумковий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
research
  • 29 лют
  • 2020

Підсумковий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Мово рідна! Мово невмируща!

Нездоланна в просторі віків!

Мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Вона – наша сутність, це скарбниця важливих знань, що визначає нашу ментальність. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати.

29 лютого 2020 року відбувся підсумковий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у приміщенні Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка. Конкурс проводиться з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традиції українського народу. У даному етапі конкурсу взяли участь 33 конкурсанти, з них: 28 учнів закладів загальної середньої і професійно-технічної освіти та 5 студентів закладів вищої освіти.

Творчому змаганню підсумкового етапу конкурсу передувало урочисте відкриття та нагородження переможців ІІІ етапу, які стали учасниками підсумкового етапу конкурсу. Їм було вручено дипломи управління освіти і науки облдержадміністрації та Ліги українських меценатів, подарунки (від Ліги українських меценатів – бібліотечки, від управління освіти і науки облдержадміністрації – навушники з мікрофоном).

На урочистостях були присутні представник Ліги українських меценатів Олена Гузар, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри філологічних дисциплін початкової освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ольга Хома, начальник управління освіти Тернопільської ОДА, голова оргкомітету конкурсу, Ольга Когут, заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Ритуал нагородження завершився літературно-музичною композицією.

Пам’ятаймо: мовні обов’язки написано для нас, українців. Поки буде жити українська мова, буде існувати українська нація, бо мова – дух народу.