Всеукраїнський конкурс “Змагаймось за нове життя!”

research
  • 06 кві
  • 2019

Всеукраїнський конкурс “Змагаймось за нове життя!”

6 квітня учням 5-А класу  відвідали гала-концерт на честь нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу імені Марії Фішер-Слиж “Змагаймось за нове життя!”, присвяченому Лесі Українці

Учні 5-А класу клас посіли перше місце у номінації «інсценізація», надіславши організаторам відео постановки на відому драму-феєрію «Лісова пісня». З Тернополя й області загалом було 630 учасників, проте крім нас, перемогли також учні сьомої та двадцять п’ятої школи №7 і №25.

Прибувши до Чернівців, ми одразу помітили контраст. Це місто на Буковині, воно старовинне і по-своєму затишне. На більшості доріг не асфальт, а бруківка, а вулиці йдуть то догори, то вниз – адже зовсім недалеко самі Карпати. Зустрічало нас сіре небо, але ближче до завершення концерту хмари розійшлися і вийшло сонечко.

Нагородження відбувалося в обласній філармонії – при вході ми зареєстрували свою присутність і зайняли місця в залі. Саме дійство почалося рівно в 11 ранку. На сцену вийшла ведуча, привітала всіх присутніх і коротко розповіла нелегку історію конкурсу. Далі нам представили головних організаторів і журі. Потім почалися виступи надзвичайно талановитих учасників і нагородження за номінаціями. З кожним новим виступом розумієш, що наші люди – унікальні. Настільки гарних вокальних виступів і декламацій віршів я не чула протягом усього життя. Абсолютно різний вік – від дітей початкової школи до студентів. І всі цікавляться українським мистецтвом. Це справді вражає та захоплює.

Започаткований у 2004 році, Конкурс  через анексію Криму змінив місце проведення. Цей рік -  ювілейний для конкурсу-фестивалю – п’ятнадцятий для Криму і п’ятий для всієї України. Компетентні учасники журі обирали переможців із понад 18000 учнів зі всіх областей. Урочисто нагороджували в Чернівцях лише тих, хто посів перше місце, іншим надіслали грамоти. Нам вручили кубок і три грамоти – керівнику проекту – Гарматюк Л.І. -  і головним героям інсценізації. Були  також подарунки, серед яких передвеликодня паска, футболка з тематикою конкурсу і книга-журнал, яка розповідає про Чернівецький національний університет.

Після завершення гала-концерту за традицією був обід, а потім – екскурсія. Ще перебуваючи в Криму, конкурсантам показували Ялтинський музей імені Лесі Українки. А цьогоріч нас повели до університету імені Юрія Федьковича – старовинної будівлі з червоної цегли, збудованої 1870 року.

Університет був створений чеським архітектором, що проектував також Віденську оперу. Спочатку було заплановано, що будівля стане резиденцією для буковинського єпископа. 04.10.1875 відбулося урочисте відкриття університету імені Франца-Йосифа, а 1989 року його перейменували на університет імені Юрія Федьковича.