Життя коротке, а мистецтво слова й музики вічне

research
  • 19 лис
  • 2018

Життя коротке, а мистецтво слова й музики вічне

Життя коротке, а мистецтво слова й музики вічне

Рідна мова, багата, соковита, милозвучна! Скільки мовних засобів ти містиш у своїй схованці-скарбниці! У цьому мали можливість переконатися гості та учасники першого в історії Тернопільської Української гімназії Мовознавчого балу. Кращі мовознавці закладу дебютували як принцеси й принци мовних наук. Під час балу титуловані моволюби представляли своє лінгвістичне королівство, виконували завдання: складали речення про різні емоції, розфарбовували мовознавчі загадки, сканували закодовані вправи і знаходили відповіді, повторювали правила знайомства на світських заходах.

Актова зала гімназії 19 листопада 2018 року стала шляхетною площею Його Величності Речення, де знайшли свою «споріднену працю» моволюбні кулінари, художники, музиканти, танцюристи із 4-А класу. Родзинкою балу було обрання короля та королеви. Ними стали Турчин Софія, принцеса Зв’язного мовлення та Гура Роман, принц Будови слова.

Молоді моцарти, Гайдна, Штрауса трепетно і ніжно торкаються найпотаємніших струн дитячої душі – і звучить вальс у Домі на Коперника. Закружили гімназисти у вічному танці молодості й краси, а мовознавча країна Україномовія у ритмі вальсу продовжує своє життя і відкриватиме полонезом нових дебютантів у різних царинах знань та умінь на наступних балах у Тернопільській Українській гімназії імені І.Франка.

 

Балабан Галина, учитель української мови і літератури.